Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
plenfrdeuk

 

„Zostań badaczką! Kobiety w nauce 2022” – pod tym hasłem odbędzie się spotkanie on-line organizowane 11 lutego przez Akademię Młodych Uczonych. Zaproszenie jest skierowane do licealistek, studentek i doktorantek pierwszych lat studiów, które zastanawiają się nad karierą naukową.

Wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Dniu Kobiet i Dziewcząt w Nauce. W Polsce większość osób studiujących stanowią kobiety, jednak niewiele z nich decyduje się kontynuować ścieżkę naukową, zwłaszcza w tzw. dziedzinach STEM (science, technology, engineering, and mathematics). Działania AMU zmierzają do zmiany tej sytuacji.
Podczas spotkania uznane młode badaczki podzielą się swoimi doświadczeniami zawodowymi i odpowiedzą na wszystkie pytania uczestniczek, przekonując, że kariera naukowa daje mnóstwo satysfakcji i pozwala stale się rozwijać, ale i niepozbawiona jest wyzwań.
Spotkanie podzielone będzie na dwie części. Na początku naukowczynie przedstawią zakres swoich prac w takich obszarach, jak biologia, chemia, inżynieria środowiska, socjologia, informatyka, energetyka, geodezja, automatyka, a także w sztuce. Następnie uczestniczki zostaną skierowane do tematycznych pokoi, gdzie będą mogły porozmawiać z doświadczonymi w pracy naukowej koleżankami.
Akademia Młodych Uczonych została powołana ustawą z 30 kwietnia 2010 r. o Polskiej Akademii Nauk w celu promowania badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych przez wybitnych młodych przedstawicieli nauki polskiej. 3 grudnia 2021 roku Zgromadzenie Ogólne PAN dokonało wyboru członków rzeczywistych i korespondentów Polskiej Akademii Nauk oraz członków Akademii Młodych Uczonych PAN. AMU liczy obecnie 32 członków.

Więcej informacji i formularz do zapisów można znaleźć na stronie: https://amu.pan.pl/badaczka/ . Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech