Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Uroczystość wręczenia dyplomów już za nami. W sobotę 13 lipca żegnaliśmy naszych absolwentów kierunków Pielęgniarstwo, Ratownictwo Medyczne, Ekonomia oraz absolwentów studiów podyplomowych. Uroczystość jak co roku była wzruszająca. Absolwenci po 3 latach wytężonej nauki wreszcie odebrali swój upragniony dyplom. Do egzaminu dyplomowego w roku akademickim 2018/2019 przystąpiło 188 osób. Kierunek Pielęgniarstwo ukończyło 130 osób, Pielęgniarstwo tzw. Pomostowe ukończyło 26 osób, Ratownictwo Medyczne ukończyły 23 osoby, a Ekonomię 9.

Nagrody dla „złotej dziesiątki” czyli najlepszych studentów wręczył Pan Rektor prof. dr hab. Stefan Angielski. Wyróżnienia otrzymali:
z kierunku Ekonomia
- Lidia Dominik
- Małgorzata Bielecka
z kierunku Ratownictwo Medyczne
- Anna Żelichowska
- Lucjan Nowosielski
z kierunku Pielęgniarstwo
- Ewa Cygan – Sidorkiewicz
- Aneta Grau
- Patrycja Tomaszewska
z kierunku pielęgniarstwo w ramach studiów pomostowych
- Dagmara Rekowska
- Aneta Janicka
- Marzena Zagańczyk

Pan Rektor wręczył także nagrody za pomoc i zaangażowanie na rzecz uczelni dla następujących studentów:
- Mateusz Bielawski
- Dorota Czaja – Janusz
- Katarzyna Krzemińska
- Justyna Ratkowska
- Ewelina Zulewska
- Paweł Cywiński
- Justyna Kubiak
- Aneta Grau
- Marta Anders
- Andrzej Schmidt
- Tomasz Rudowski
- Ireneusz Siemionkowicz

W następczej części uroczystości absolwenci odebrali dyplomy z rąk swoich promotorów. Miło było patrzeć na uśmiechnięte twarze absolwentów i widzieć z jaką sympatią odnoszą się do promotorów, którzy przygotowywali ich do obrony pracy dyplomowej.

Gdy absolwenci mieli już swoje dyplomy w rękach nastąpiła szczególna chwila, którą było czepkowanie. To już tradycja, że absolwenci kierunku Pielęgniarstwo odśpiewują hymn pielęgniarski i otrzymują czepek pielęgniarski lub przypinkę na znak swojego nowego zawodu.

Dla naszej uczelni to był dzień szczególny. Z jednej strony, że absolwenci opuszczają mury uczelni a z drugiej, że pożegnaliśmy człowieka bardzo dla nas szczególnego. Pan Rektor prof. dr hab. Stefan Angielski zakończył pracę w Powiślańskiej Szkole Wyższej po 12 latach. Jego przemówienie ściskało nas za serce i dziękujemy Panu Rektorowi, że był z nami przez te wszystkie lata. Za wsparcie, pomoc i dobre słowo. Pan Rektor otrzymał podziękowanie oraz medal PSW z rąk Pani prof. Krystyny Strzały – Pełnomocnika Rektora ds. Nauki i Kształcenia raz od Pani Kanclerz mgr Natalii Parus.

Po zakończonej uroczystości wszyscy udali się na wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Jak sami absolwenci mówią – te trzy lata minęły bardzo szybko. Niektórzy będą kontynuować swoją naukę na studiach magisterskich, a my życzymy im powodzenia w życiu prywatnym, zawodowym oraz wszystkiego dobrego.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech