Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

 

Świąteczne spotkanie w PSW

 

  Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Radosna i życzliwa atmosfera towarzyszyła dorocznemu spotkaniu pracowników administracyjnych i kadry naukowej PSW, którzy 17.12.2011r., spotkali się, aby złożyć sobie życzenia świąteczne i noworoczne. W bożonarodzeniowy nastrój wszystkich gości wprowadzili prof. dr hab. Stefan Angielski oraz prof. nadzw. dr hab. Krystyna Strzała, którzy wygłosili świąteczne życzenia. Był tradycyjny posiłek, wspaniała choinka, upominki dla obecnych gości i opłatek. Wszystkim towarzyszyły życzenia radosnego przeżywania świąt. Aby przy świątecznym stole nie zabrakło ciepła i rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.
15
Przy wigilijnym stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym rokiem. Po raz pierwszy jako nowa Pani Dziekan WNoZ, na spotkaniu opłatkowym była obecna prof. dr hab. Wiesława Łysiak-Szydłowska. Pani Dziekan z racji tego, iż objęła swoją funkcję po raz pierwszy życzymy wielu sukcesów i owocnej pracy nie tylko w 2012 roku, ale przez cały czas pełnienia tej funkcji. Żywimy nadzieję, że 2012 rok okaże się dla nas wszystkich udany, a PSW będzie się tak prężnie rozwijać jak dotychczas.
 
1617
 
Do siego Roku!
AK

 


 

Zaproś z nami Mikołaja

 
     Siedmioro dzieci z powiatu kwidzyńskiego zostało obdarzonych w grudniu świątecznymi paczkami w ramach akcji „Zaproś Mikołaja do domu”. Z ramienia PSW w akcji uczestniczyła Krystyna Strzała, która ufundowała świąteczny prezent dla jednego z dzieci. Pani Prorektor wcieliła się w rolę Mikołaja kupując paczkę dla 7-letniej Kasi Monki, która marzyła o domku dla lalek. Aby dostać paczkę od Mikołaja należało napisać list do Mikołaja. Ważny był pomysł, im bardziej oryginalna i ciekawa praca, tym większe szansę na otrzymanie upominku. Wręczenie prezentu odbyło się w Powiślańskiej Szkole Wyższej, a wraz z nim Kasia otrzymała jeszcze jeden – zwiedzanie murów naszej uczelni. Przez chwilę mogła poczuć atmosferę tych murów i przekonać się jak to jest być studentem. Kasię oczywiście zapraszamy do studiowania w PSW, ale na to będzie jeszcze musiała trochę poczekać.
 
12

 Oprócz naszej Prorektor w akcji wzięły udział osoby związane z polityką i gospodarką naszego powiatu. Byli to także: przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Śnieg, przewodniczący Rady Miasta Kazimierz Gorlewicz, prezes Terenów Rekreacyjno-Wypoczynkowych Miłosna Jacek Goszczyński, członek zarządu powiatu Włodzimierz Dawidowski, wójt gminy Gardeja Kazimierz Kwiatkowski, prezes Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Tehnologicznego Piotr Łączny. Bardzo nas cieszy fakt, iż ważne osoby naszego regionu potrafią się dzielić tym co mają i cieszą się z obdarowywania najmłodszych. Liczymy na to, iż akcja będzie się rozrastać i w przyszłym roku obdarować będzie można większą grupę dzieci. Wszystkich Vip-ów zapraszamy do udziału w następnej edycji i przypominamy, że sprawiając radość innym, ubogacamy siebie.

1314


 

 

„Oblicza dobrobytu” po raz drugi
Wielkie święto studiowania

 
     Wszyscy studenci i wykładowcy doskonale wiedzą, iż studiowanie to nie tylko nauka, od czasu do czasu trzeba bowiem odpocząć, umilić sobie studenckie życie i przede wszystkim nabrać sił przed finałem akademickiego roku czyli letnią sesją. Dlatego też co roku, podczas Dni Kwidzyna nasza uczelnia organizuje Juwenalia, czyli innymi słowy – wielkie święto studiowania.     Tegoroczna impreza rozpoczęła się przed gmachem PSW 17 czerwca, od uroczystego przekazania władzy studentom przez Rektora Powiślańskiej Szkoły Wyższej prof. dr hab. Stefana Angielskiego. Burmistrz Miasta Kwidzyna, pan Andrzej Krzysztofiak wręczył przewodniczącej samorządu studenckiego Paulinie Nałęcz symboliczny klucz do bram miasta.
Następnie wszyscy zebrani ruszyli na miejsce zabawy. Kolorowy orszak prowadzony przez Rektora prof. dr hab. Stefana Angielskiego i Prorektor ds. Kształcenia prof. ndzw. dr hab. Krystynę Strzałę jadących bryczką skierował się na stadion, a tuż za nimi duża ilość jadących motocykli oraz przebranych w kolorowe stroje studentów. W tle natomiast grała orkiestra dęta „Helikon”.
Na stadionie nie brakowało atrakcji: był namiot łasucha, gdzie na zebranych gości, czekał chleb ze smalcem i zupa, a na deser pyszne ciasta, kawa i herbata, a nieopodal studentki pielęgniarstwa dbały o zdrowie zebranych mierząc ciśnienie i cukier we krwi.
Ponadto można było wziąć udział w loterii fantowej i wygrać ciekawe upominki. Nie zabrakło również licznych konkursów sportowych i plastycznych. Dla miłośników muzyki grał niemiecki zespół Cocktail, zespół Drone oraz grupa Ananakofana.
Zabawa była przednia, pogoda znakomita, toteż impreza była udana, lecz niestety wszystko co dobre szybko się kończy, więc teraz pozostaje nam czekać na następne Dni Kwidzyna i kolejne Juwenalia, czyli święto wszystkich studentów.

 


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2011

 

 

 

     Od 19 lat w kalendarzu Polaków gości Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która wspiera najbardziej potrzebujących. Sztab WOŚP miasta Kwidzyna po raz kolejny zorganizował oprócz aukcji i zbiórki pieniędzy, różnorodne atrakcje dla kwidzynian. Oficjalne rozpoczęcie imprezy rozpoczęto biegiem pod hasłem „policz się z cukrzycą”. Po biegu wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z możliwości darmowego przebadania przez studentki Pielęgniarstwa ogólnego z Powiślańskiej Szkoły Wyższej.
1

23

Można było dokonać pomiaru ciśnienia krwi a także zbadać poziom cukru. Jako pierwszy dla przykładu badaniom poddał się Burmistrz Andrzej Krzysztofiak. Na świeżym powietrzu pracownik PSW Magdalena Łapacz wraz z liczną grupą studentów zapraszali na gorąca kawkę i herbatę, odrobinę słodkości w postaci domowych wypieków, bądź przekąskę w postaci chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

 

4

576

Dla najmłodszych przygotowana została loteria fantowa. WOŚP to oprócz zbiórki pieniędzy także aukcje. Powiślańska Szkoła Wyższa także jak co roku dała przedmiot na licytację. Był to indeks naszej Uczelni, za wylicytowaną kwotę można było podjąć naukę na dowolnym kierunku na czas trwania jednego semestru. Licytację indeksu poprowadził v-ce przewodniczący samorządu studenckiego Maciej Mikłaszewicz,
89student I roku Wydziału Zarządzania PSW, który motywując zebranych zlicytował indeks na kwotę 1800 zł. Pomimo mroźnej i deszczowej pogody świetnie się bawiliśmy
1011

a także zachęcaliśmy wszystkich zebranych do wspólnej zabawy.


Tekst: MŁ

Zdjęcia: Monika Kurzawa, Maciej Mikłaszewicz, Magdalena Łapacz

 

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech