Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

 I Międzynarodowa Konferencja „Oblicza dobrobytu”


     Powiślańska Szkoła Wyższa, w zeszły piątek 22.10.2010 r. była organizatorem I Międzynarodowej Konferencji „Oblicza dobrobytu”. Konferencja, organizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem „Aktywne Społeczeństwo”, finansowana ze środków Urzędu Miasta w Kwidzynie, w ramach realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe, odbyła się z w ramach projektu SENIORALIA 2010.

     Patronat honorowy nad konferencją objął Marszałek województwa pomorskiego, zaś patronaty medialne Radio Gdańsk oraz Gazeta Wyborcza.
Prelegentami byli wybitni naukowcy z czołowych Uczelni naszego kraju, między innymi Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego ale też z Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii Pomorskiej ze Słupska oraz Uniwersytetu Szczecińskiego.
„Konferencja otwiera publiczna debatę na bardzo ważny temat, jakim jest dobrobyt społeczny, mówi prof. dr hab. Krystyna Strzała, członek Rady programowej konferencji, bardzo trudno jest wyrazić liczbowo dobrobyt społeczny, co budzi wiele pytań i kontrowersji, dlatego potrzebna jest dyskusja w szerokim gronie przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych, co zapoczątkowała ta konferencja, skupiając przedstawicieli nauk medycznych i ekonomistów.”

Oblicza dobrobytu1

Prof. dr hab. Krystyna Strzała, Vice-Marszałek woj. pomorskiego Leszek Czarnobaj, prof. dr hab. Stefan Angielski podczas dyskusji panelowej
Oblicza dobrobytu 1 1
Referat studentów Powiślańskiej Szkoły Wyższej pod opieką dr Beaty Pawłowskiej podczas Sesji Plakatowej.

 


 

Kwidynalia 2010

 

     Największą popularnością cieszyły się przysmaki regionalne- chleb ze smalcem i ogórkiem oraz wyborne ciasta, ale w tegorocznym programie znalazły się także inne, niezwykle ciekawe atrakcje.
Ogromne zainteresowanie wzbudziły darmowe badania (m.in. pomiar ciśnienia) prowadzone przez nasze pielęgniarki, którym chętnie poddawali się wszyscy, także władze naszej uczeni (REKTOR prof. dr hab. Stefan Angielski i PROREKTOR ds. kształcenia, prof. nadzw. dr hab. Krystyna Strzała). Zorganizowane zostały także liczne konkursy. Wybraliśmy Miss i Mistera PSW oraz Pupila wśród piesków. W tym drugim konkursie, piesek Pani Prorektor zajął trzecie miejsce, czego serdecznie gratulujemy!
Tegoroczne Juwenalia zostały połączone z znakomitymi koncertami, uświetniającymi Dni Kwidzyna. Wszystkich, bez wyjątku, ogarnął duch szalonej i świetnej zabawy.

 


 

Akcje promujące edukację to dla nas priorytet. Niedawno pisaliśmy o multimedialnych prezentacjach oferty naszej uczelni, a teraz możemy pochwalić się kolejnym owocem zaawansowanych działań – trzema seminariami naukowymi pt „Nauka i edukacja naszą wspólną przyszłością”. Głównym organizatorem tego wydarzenia była dr Katarzyna Strzała – Osuch. Zaproszeni przez nas goście wygłosili prelekcje w Kwidzynie (13.03), Sztumie (27.03) oraz Prabutach (23.04). Swoją obecnością zaszczycili nas nie tylko przedstawiciele władz, ale również licznie zgromadzeni uczniowie.

Wspólnie poruszaliśmy tematy z różnych dziedzin m.in. gospodarki („Wpływ kryzysu finansowego USA na sytuację na GPW w Warszawie.” – Jacek Zawadziński), społeczeństwa („Bezdomność a powrót do społeczności.” – Monika Ubowska) czy psychologii („Stres – zjawisko i jego przyczyny.” – D. Elter)

Staraliśmy się, by każde spotkanie było niepowtarzalne, dlatego zadbaliśmy o różnorodność tematów prelekcji.

Mamy nadzieję, że cel został osiągnięty!
1a
1b

 


 

 

WSZ dla WOŚP

 

     XVI finał WOŚP w Kwidzynie odbył się jak co roku w atmosferze licznych masowych imprez. Bardzo wiele osób włożyło swoją pracę w przygotowanie finału, a rezultaty przeszły najśmielsze oczekiwania. Nie mogło również zabraknąć aktywnego zaangażowania studentów i dydaktyków WSZ, którym udało się zebrać w sumie ok 2000 zł.

     Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wypieki naszych studentek, które można było nabyć zarówno na terenie szkoły jak i pod teatrem. Ponadto wydaliśmy 60 bochenków chleba ze smalcem, 100 litrów kawy, 30 litrów barszczu. Wiele osób skorzystało też z badań profilaktycznych wykonywanych przez naszych studentów z wydziału nauk o zdrowiu. Niezwykłe wrażenie zrobił też występ wokalny na scenie głównej, naszej studentki, Iwony Konicz. Co prawda wielkie liczenie nadal trwa ale mamy nadzieję, że i w tym roku uda się pobić kolejny rekord. Niewątpliwie takie akcje jak WOŚP to niesamowity zastrzyk energetyczny dla wszystkich działań charytatywnych na terenie powiatu kwidzyńskiego.
4


 

PODSUMOWANIE XV FINAŁU ORKIESTRY

5

     W piątek, 30 marca, w Urzędzie Miejskim w Kwidzynie, odbyło się uroczyste podsumowanie XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podziękowania wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w tegorocznej zbiórce, składał Jerzy Owsiak.
Wyższa Szkoła Zarządzania w Kwidzynie w tym roku po raz pierwszy włączyła się do działań na rzecz WOŚP, robiąc to z niemałym rozmachem. Oprócz kwestujących po mieście żaków, ubranych w charakterystyczne togi – to studenci Wydziału Zarządzania – i pielęgniarskie kitle, to z kolei studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu, nasza uczelnia zorganizowała szereg atrakcyjnych imprez.
Koło teatru stanął tzw. namiot zmarźlaka, gdzie studenci serwowali mieszkańcom gorące napoje, chleb ze smalcem i ogórkiem, a także sprzedawali specjalnie na tę okazję upieczone przez siebie ciasteczka – owsiaki. Chętnych nie brakowało.
Natomiast w salach ćwiczeń pielęgniarskich w WSZ w godzinach przedpołudniowych czynny był punkt badań, gdzie studentki studiów pomostowych dla pielęgniarek i jeden z kwidzyńskich lekarzy przeprowadzali podstawowe badania krwi i ogólnej kondycji fizycznej. To przedsięwzięcie również cieszyło się zainteresowaniem mieszkańców. Ponadto na scenie przy teatrze i w Domu Handlowym „Kopernik” studenci przedstawili kabaret „Z życia Wyższej Szkoły Zarządzania w Kwidzynie”.
Udział Wyższej Szkoły Zarządzania w Kwidzynie w działaniach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaowocował zebraniem 1900 zł, a organizacja dodatkowych imprez pozytywnie zaakcentowała naszą obecność wśród społeczności lokalnej naszego miasta.

H. C.

 


W niedzielę, 11 stycznia 2009 r. Powiślańska Szkoła Wyższa jak co roku włączyła się w obchody Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze – studenci PSW zebrali łącznie ponad 1700 zł. W PSW odbył się kiermasz ciast upieczonych przez co zdolniejsze studentki PSW, zaś pod teatrem miejskim w Kwidzynie stanął tradycyjnie już „Namiot Zmarźlaka”, gdzie studenci PSW serwowali gorące napoje oraz chleb ze smalcem. Na scenie głównej wystąpiła także studentka PSW Iwona Konicz oraz zespół „Marezianki”, stworzony przez studenki Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy PSW.

 

6 7 8 9 10 1112 13 14 15 1617 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

 

 

 

 


 

KONKURS NA NAJLEPSZĄ PRACĘ LICENCJACKĄ PSW

WYNIKI KONKURSU NA NAJLEPSZĄ PRACĘ LICENCJACKĄ W ROKU AKADEMICKIM 2010/2011

Wydział Zarządzania

Agnieszka Wyrzykowska – Wydział Zarządzania, Kierunek: Ekonomia.
nt: „Factoring jako metoda finansowania przedsiębiorstw na przykładzie PHU IGLOTECH spółka jawna w Kwidzynie
praca licencjacka napisana pod kierunkiem: dr Beata Pawłowska

Danuta Dłużeń – Wydział Zarządzania, Kierunek: Ekonomia.
nt: „Polityka wspierania małych i średnich przedsiębiorstw w aspekcie integracji polski z Unią Europejską
praca licencjacka napisana pod kierunkiem: dr Beata Pawłowska

Wydział Nauk o Zdrowiu

Jadwiga Zakrzewska – Wydział Nauk o Zdrowiu, Kierunek: Pielęgniarstwo, Specjalność: Pielęgniarstwo Ogólne dla dyplomowanych pielęgniarek
nt: „Rola pielęgniarki w opiece nad chorym w stanie agonalnym
praca licencjacka napisana pod kierunkiem: dr n med. Maria Ignacy Pirski

Wanda Smeja – Wydział Nauk o Zdrowiu, Kierunek: Pielęgniarstwo, Specjalność: Pielęgniarstwo Ogólne dla dyplomowanych pielęgniarek
nt: „Pielęgniarka jako członek zespołu terapeutycznego w opiece nad dzieckiem chorym na ostrą białaczkę limfoblastyczną
praca licencjacka napisana pod kierunkiem: dr Krzysztof Szyszko


WYNIKI KONKURSU NA NAJLEPSZĄ PRACĘ LICENCJACKĄ W ROKU AKADEMICKIM 2009/2010

Wydział Zarządzania
Nagroda główna:

Jolanta Wuttkowska
Tytuł: „Rola i znaczenie spółdzielczego banku w rozwoju lokalnym na przykładzie Banku Spółdzielczego w Malborku”

Wydział Nauk o Zdrowiu
Nagroda główna:

Anna Gretz
Tytuł: „Rola pielęgniarki w opiece i rehabilitacji pacjenta z zespołem Guillain Barre”

Wyróżnienie dla:

Magdaleny Laszkowskiej
Tytuł: „Doskonalenie potencjału pracowników przy użyciu narzędzi zarządzania jakością”


WYNIKI KONKURSU NA NAJLEPSZĄ PRACĘ LICENCJACKĄ W ROKU AKADEMICKIM 2008/2009

Wydział Zarządzania
Wyróżniona praca:

Ekonomia: Rachunkowość i zarządzanie finansami
Agnieszka Pawłowska
promotor: dr Zbigniew Rudasz
Tytuł: „Reklama internetowa na przykładzie sklepu internetowego Exclusive amber

Wydział Nauk o Zdrowiu
Wyróżniona praca:

Ratownictwo medyczne: Ratownik medyczny
Kamil Krzyżanowski
promotor dr Jacek Gwoździewicz
Tytuł: „Znaczenie segregacji i ewakuacji w wypadkach masowych


WYNIKI KONKURSU NA NAJLEPSZĄ PRACĘ LICENCJACKĄ W ROKU AKADEMICKIM 2007/2008

I MIEJSCE

Justyna Lasota
praca pod tytułem: „Zasadność prowadzenia szkoleń medycznych w państwowych strażach pożarnych
promotor dr Krzysztof Szyszko

PRACE WYRÓŻNIONE

Michał Goch
praca pod tytułem: „Platformy aukcyjne oraz wirtualne sklepy jako nowoczesna forma handlu
promotor dr Michał Makowski

Małgorzata Raróg
praca pod tytułem: „Analiza i ocena systemu ocen okresowych na przykładzie firmy Jabil Circuit Poland Sp.z.o.o.
promotor dr Beata Pawłowska

Edyta Radlak
praca pod tytułem: „Życie ze stwardnieniem rozsianym
promotor prof. dr hab. Andrzej Kryszewski

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM NAGRODZONYM

Wręczenie nagród nastąpi podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2008/2009 w dniu 18 październik 2008 o godz. 10:30 w Teatrze Miejskim w Kwidzynie.

 

 


 

„Proces boloński – co warto o nim wiedzieć?”

 

 W dniu 15.05.2010 r., Powiślańska Szkoła Wyższa była gospodarzem, organizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, seminarium bolońskiego – „Proces boloński – co warto o nim wiedzieć?” Na spotkanie przybyło aż 177 uczestników.
Gościem honorowym był Pan Leszek Czarnobaj Wicemarszałek województwa pomorskiego. Pozostali słuchacze to m.in. kadra dydaktyczna uczelni wyższych województwa pomorskiego, przedstawicieli różnych instytucji i firm, a także studenci PSW.
Seminarium rozpoczęliśmy uroczystym otwarciem i powitaniem, poprowadzonym przez Marszałka województwa pomorskiego Leszka Czarnobaja oraz Rektora naszej uczelni prof. dr hab. Stefana Angielskiego. Następnie, zaproszeni prelegenci, a wśród nich bolońskie autorytety- dr Elżbieta Walkiewicz z Politechniki Gdańskiej oraz prof. dr hab. inż. Janusz Michał Pawlikowski z Politechniki Wrocławskiej, mówili o szeroko pojętej edukacji w ramach wspólnej polityki edukacyjnej Unii Europejskiej. Tematem wiodącym był proces boloński, którego głównym zadaniem jest ujednolicenie szkolnictwa wyższego poprzez studia trójstopniowe, wprowadzenie systemu ECTS i kontrolę jakości kształcenia. Całość zwieńczyliśmy wspólną dyskusją o współczesnych problemach szkolnictwa wyższego.

1Rektor PSW, prof. dr hab. Stefan Angielski
2Prof. dr hab. inż. Janusz Michał Pawlikowski z Politechniki Wrocławskiej

4
Słuchacze seminarium

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech