Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Czas relaksu i zabawy, czyli KWIDYNALIA 2008

 

 Od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczoru Kwidzynem władali studenci naszej uczelni, obchodząc juwenalia, swoje coroczne święto.

                                      1 2

     Oficjalne spotkanie i rozpoczęcie juwenaliów odbyło się na dziedzińcu przed gmachem Powiślańskiej Szkoły Wyższej, gdzie zebrali się zaproszeni goście, przedstawiciele samorządów miejskiego i powiatowego, władze uczelni i studenci.

                                      3 4

     Rektor PSW w Kwidzynie prof. Stefan Angielski, w imieniu Senatu Uczelni, uroczyście przekazał studentom władzę, a Burmistrz Miasta Andrzej Krzysztofiak wręczył Magdzie Kegel, przewodniczącej samorządu studenckiego, symboliczny klucz do bram miasta.

                                       5 6

     Barwny, głośny korowód, prowadzony przez jadących bryczką Rektora prof. Stefana Angielskiego i Prorektor prof. PSW Krystynę Strzałę, ruszył ulicami miasta na stadion.

                                       7 8

     Na stadionie czekał cieszący się wzięciem namiot łakomczucha, gdzie można było posilić się grochówką, chlebem ze smalcem i ogórkiem, wypić kawę lub herbatę, zjeść pyszne słodkości.

                                       10 11
                                       12 9

     

     Sympatyczne studentki pielęgniarstwa pod bacznym okiem dydaktyka Wydziału Nauk o Zdrowiu PSW proponowały sprawdzenie stanu zdrowia, mierząc chętnym ciśnienie i badając poziom cukru we krwi. Dodatkową atrakcją była loteria fantowa, w której wszystkie losy były pełne i za jedyne dwa złote można było wygrać atrakcyjne gadżety.

                                       13 14
                                       15 16

     

Rektor PSW w Kwidzynie prof. Stefan Angielski i Prorektor prof. PSW Krystyna Strzała uhonorowali dyplomami i pucharami uczestników turnieju „College Cup” i laureatów konkursu fotograficznego, po czym ogłosili Kwidzynalia 2008 za otwarte.
Pogoda sprzyjała, humory również, więc do wspólnej zabawy, trwającej do późnych godzin nocnych, nie trzeba było nikogo namawiać.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech