plenfrdeuk

Szanowni Państwo,
mamy niesamowitą i bardzo ważną dla naszej Uczelni informację do przekazania!!!

Powiślańska Szkoła Wyższa została członkiem ASPHER - The Association of Schools of Public Health in the European Region (Stowarzyszenie Szkół Zdrowia Publicznego w Regionie Europejskim)

Stowarzyszenie Szkół Zdrowia Publicznego w Regionie Europejskim (ASPHER) jest kluczową niezależną organizacją europejską, której celem jest wzmacnianie roli zdrowia publicznego poprzez poprawę edukacji i szkolenia specjalistów zdrowia publicznego zarówno w zakresie praktyki, jak i badań.

Główne funkcje Stowarzyszenia to:

Wspieranie profesjonalizacji pracowników ochrony zdrowia w Europie, przy jednoczesnym poszanowaniu różnorodności kontekstów krajowych i regionalnych, w których działa każda szkoła zdrowia publicznego, a tym samym: podtrzymywanie budowania zdolności szkół w zakresie zdrowia publicznego, w tym równoważenie ich z krajowymi i europejskimi wyzwaniami i zagrożeniami zdrowotnymi a także wspieranie szkół przez najlepsze standardy edukacji i szkoleń w zakresie zdrowia publicznego, badań naukowych i praktyki.

Ogólne cele ASPHER to:

Wspieranie, w teorii i praktyce, szkół członkowskich w realizacji ich misji w zakresie edukacji / kształcenia, szkoleń, badań naukowych i usług;
Opracowanie modeli kształcenia i szkoleń w zakresie zdrowia publicznego na wszystkich poziomach akademickich i zawodowych oraz interakcji edukacji i szkoleń ze zdrowiem ludności, systemami i usługami zdrowotnymi;
Promowanie zorganizowanych procesów dzielenia się opartymi na dowodach modelami innowacji i dobrych praktyk zdrowia publicznego;
Budowanie współpracy z innymi programami i organizacjami zdrowia publicznego, których misją jest poprawa zdrowia publicznego, w szczególności w celu ustanowienia wysokich standardów i wzmocnienia edukacji i szkoleń w zakresie zdrowia publicznego oraz poprawy jakości pracy pracowników ochrony zdrowia w Europie i jej konkurencyjności globalnie.

ASPHER jest organizacją członkowską instytucji, rozsianych po całej Unii Europejskiej i szerzej w Regionie Europejskim WHO, które wspólnie zajmują się kształceniem / edukacją i szkoleniem oraz profesjonalizmem osób wchodzących i pracujących w sektorze zdrowia publicznego. Promuje działania, które wspierają wymianę informacji i najlepszych praktyk wśród swoich członków w celu osiągnięcia wysokich standardów kształcenia i szkoleń w zakresie zdrowia publicznego w całej Europie.

Welcome to ASPHER!

Jesteśmy bardzo dumni z członkostwa, cieszymy się z możliwości, jakie dzięki temu otworzyły się przed naszą społecznością akademicką, a tym samym przed naszymi STUDENTAMI i oczywiście także kadrą akademicką. Będziemy informować na bieżąco na naszej stronie oraz na stronie Instytutu naukowo-rozwojowego. Dziękujemy jako społeczność akademicka dr Agnieszka Grygier za inicjatywę i doprowadzenie nas do tej pełnej wyzwań ścieżki rozwoju 💕.

logo aspher

W listopadowym newsletterze ASPHER znajdziemy m.in. informacje i artykuły

ASPHER DEANS' & DIRECTORS' RETREAT - SOFIA 2022

EUROPEAN PUBLIC HEALTH CONFERENCE - BERLIN 2022

WORLD CONGRESS ON PUBLIC HEALTH - ROME 2023

ASPHER NEXT GENERATION PLATFORM UPDATES

Young Researchers Forum - Berlin 2022

ASPHER Fellows at Deans’ & Directors’ Retreat

CLIMATE AND HEALTH

2022 report of the Lancet Countdown on health and climate change: health at the mercy of fossil fuels

Webinar: Climate change and health - crisis, heat stress, infectious disease threats:

health impacts and solutions in Europe

EPH Conference Round Table: Climate emergency, health and equity education:

policy and practice recommendations for Europe

ASPHER TASK FORCE ON WAR

Publications from the Gdansk seminar on ‘War in Ukraine and Public Health’

Seminar Series (Part II): Public Health in Times of War

ASPHER NEWS & EVENTS

WHO Public Health and Emergency Workforce Roadmap: Steering Committee meeting

World Health Summit

G7 Second technical meeting on the Public Health Emergency Workforce

for Predictable Rapid Response as part of the Pact for Pandemic Readiness

ASPHER EHEE Working Group Webinar Series

Link do newslettera

W wiosennym newsletterze ASPHER znajdziemy m.in.:

— wiadomości od Prezydenta ASPHER prof. Johna Middletona na temat wojny na Ukrainie oraz o tym, że pandemia jeszcze się nie skończyła

— szereg informacji związanych z COVID-19

— sekcję poświęconą działalności i wyzwaniom Zespołu ASPHER do spraw wojny na Ukrainie

— kalendarz wydarzeń ASPHER i podmiotów członkowskich.

> Newsletter <