Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
plenfrdeuk

W tym roku mogliśmy gościć Panią Annę Wonaszek – Przewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, Pana Jerzego Śniega – Przewodniczącego Rady Powiatu Kwidzyńskiego, Pana Kazimierza Gorlewicza – Przewodniczącego Rady Miasta Kwidzyn, Panią Jagodę Piotrowską – Pełnomocnika Burmistrza ds. oświaty oraz Pana Jerzego Kozdronia – posła, wiceministra zdrowia. Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie i uświetnienie naszej uroczystości.
P9280011Podczas otwarcia roku akademickiego nastąpiło wręczenie indeksów – najbardziej wyczekiwana chwila dla osób rozpoczynających naukę. Zabrzmiał także hymn studencki Gaudeamus Igitur.
P9280012Jubileuszowy wykład inaugurujący pt. „Współczesna genetyka sądowa – wyzwania i możliwości” wygłosił prof. dr hab. Ryszard Pawłowski
.
P9280014
Ryszard Pawłowski, jest specjalistą badań w zakresie genetyki sądowej, identyfikacji śladów biologicznych poprzez badanie DNA. Przyczynił się do sukcesów wymiaru sprawiedliwości poprzez wytypowanie szeregu sprawców zbrodni i ich ujęcia. W dorobku naukowym ma 105 artykułów w recenzowanych czasopismach naukowych krajowych i zagranicznych, m.in. w Human Genetics, Journal of Forensic Society, Forensic Science International, American Journal of Medical Genetics, Electrophoresis, International Journal of Legal Medicine, Journal of Hypertension.
P9280028
Inaugurację uświetnił także koncert w wykonaniu Krzysztofa Bobrzeckiego i Anny Mikolon.
P9280030
Krzysztof Bobrzecki baryton jest absolwentem klasy śpiewu prof. Ryszarda Minkiewicza (Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku), ukończył również Instytut Zarządzania i Marketingu na Politechnice Białostockiej. Swe umiejętności wokalne doskonalił biorąc udział w seminariach i kursach mistrzowskich prowadzonych min. przez Paula Eswooda, Ingrid Kremling, Bogdana Makala, Urszulę Kryger. Ma na swym koncie nagrania płytowe min. Litanii Ostrobramskich St. Moniuszki, Navidad Nuestra A. Ramireza, Pasji gdańskiej G.Ph. Telemanna. Jako solista brał udział festiwalach muzycznych, takich jak: Schlossfestspiele Schwerin (Niemcy), Moniuszkowski Festiwal Podlasia, Wratislavia Cantans, Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
P9280032P9280036Anna Mikolon, pianistka – Laureatka: I nagrody w Konkursie Muzyki Dawnej w Łodzi, Konkursu o Stypendium Towarzystwa im. F.Chopina w Warszawie, Konkursu o Stypendium Fundacji Sztuki Dziecka oraz Konkursu Solfeżowego Szkół Muzycznych II st. Uczestniczka Mistrzowskich Kursów Pianistycznych w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Studia pianistyczne w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Bogdana Czapiewskiego i prof. Andrzeja Artykiewicza. Ma w swoim dorobku nagrania: pieśni F.Chopina i S.Moniuszki z Kazimierzem Sergielem, solo fortepianowe w op. Rosenkavalier R.Straussa z orkiestrą POB, pieśni R.Kłoczko, pieśni B.Brittena (habilitacja Moniki Fedyk), pieśni V.Belliniego i G.Verdiego (doktorat Piotra Lempy), pieśni M.K.Ogińskiego, utwory kameralne J.Bruzdowicz (doktorat Liliany Górskiej), utwory solowe i kameralne D.Szostakowicza. Od 1999 r. współpracuje z Teatrem Otwartym uczestnicząc w Festiwalach: Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża i Kalejdoskop Form Muzycznych w Sopocie, a od 2009 – z Impressio art management B.Harasimowicz.
P9280040P9280042Piętnaście lat działalności to czas podsumowań, można się zastanawiać, czy to dużo, czy mało. Dla nas jest to powód do dumy, gdyż nasza uczelnia rozrasta się, jest coraz bardziej konkurencyjna na rynku uczelni wyższych, a co najważniejsze nadal przyciąga coraz więcej studentów. Okrągła rocznica to moment, aby pochwalić się osiągnięciami, a zatem w roku akademickim 2013/2014 przyjęliśmy łącznie 212 studentów. Najwięcej na kierunek Pielęgniarstwo. Do lipca 2012 roku studia wyższe ukończyło 2064 osoby: na Wydziale Nauk o Zdrowiu 1171 , na Wydziale Zarządzania 893. Nie ograniczamy się jednak tylko i wyłącznie do kształcenia studentów. Organizujemy także konferencje naukowe m. in „Oblicza Dobrobytu”, organizujemy wymianę międzynarodową studentów i kadry, a także wraz z naszymi studentami aktywnie angażujemy się w życie naszego miasta.
P9280044P9280107Z perspektywy piętnastu lat działalności możemy pochwalić się naukowymi osiągnięciami, jesteśmy widoczni na mapie województwa i konkurencyjni na rynku edukacyjnym woj. Pomorskiego. Doceniają to zarówno władze samorządowe naszego powiatu, którzy aktywnie nas wspierają, a także osoby, które nam zaufały i podjęły naukę w PSW. Dziękujemy za okazane wsparcie i zaufanie.
P9280109

Rozpoczynając kolejny, szesnasty rok działalności, bogatsi o dotychczasowe doświadczenia, wiemy, iż czekają nas nowe, jeszcze większe wyzwania. My również, podobnie jak nasi studenci chcemy się rozwijać i wzrastać, aby za kolejne piętnaście lat móc pochwalić się kolejnymi sukcesami.

 

AG

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech