Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
plenfrdeuk

29 września 2012 roku odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego. Powiślańska Szkoła Wyższa rozpoczęła tym samym czternasty rok działalności, kolejny rok intensywnej pracy dydaktycznej i naukowej, a także rok wielu zmian w systemie kształcenia wyższego, do którego Nasza Szkoła przygotowywała się już od dawna.


3

 W tym roku studenci rozpoczęli naukę na trzech kierunkach: Ekonomia, Ratownictwo Medyczne oraz Pielęgniarstwo.
4

Najważniejsza zmiana w bieżącym roku akademickim, to zmiana trybu nauczania na kierunku Pielęgniarstwo. Jest to związane z wprowadzeniem dwóch nowych podstaw prawnych do prowadzenia studiów na tym kierunku, a mianowicie:

- Ustawa z dnia 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy – prawo o szkolnictwie wyższym
- Ustawa z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej

gdzie art. 54 pkt. 4 ustawy o zawodzie pielęgniarki i położnej wskazuje, że studia zawodowe licencjackie na kierunku pielęgniarstwo, nie mogą być prowadzone w formie niestacjonarnej. W związku z powyższym Powiślańska Szkoła Wyższa roku akademickim 2012/2013 wprowadziła zmianę trybu kształcenia z niestacjonarnego na stacjonarny. Dlatego zaoferowaliśmy elastyczny plan zajęć, aby dostosować kształcenie do grafiku osób aktywnych na rynku pracy. Dzięki temu rozwiązaniu umożliwiliśmy naukę dużej liczbie studentów. Widzimy, iż potrzeby są duże, ponieważ z roku na rok zainteresowanie kierunkami: Pielęgniarstwo i Ratownictwo medyczne jest coraz większe.

  • 5Świeżo upieczonym studentom oraz wszystkim kontynuującym naukę z okazji rozpoczęcia roku akademickiego pragniemy złożyć życzenia wielu sukcesów w trakcie studiów, satysfakcji z efektów swojej pracy oraz zadowolenia z nauki w naszej placówce.

    67

    Tekst AG

    Zdjęcia M. ŁapaczClick to listen highlighted text! Powered By GSpeech