Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
plenfrdeuk

Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie świętowała 11 już Inaugurację roku akademickiego. Ta wzniosła uroczystość odbyła się 24.10.2009r. w budynku Kinoteatru Kwidzyńskiego. Nowy rok akademicki rozpoczął Rektor Uczelni prof. dr hab. Stefan Angielski, natomiast całą uroczystość poprowadziła dr Katarzyna Strzała – Osuch.

Na scenie teatru zasiadł Senat Powiślańskiej Szkoły Wyższej, zaś na widowni zgromadzili się hucznym gronem zaproszeni goście, do których dołączyli studenci pierwszego roku Wydziału Nauk o Zdrowiu i Wydziału Zarządzania. Zaproszonych Gości oraz studentów, w tym także studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku powitała Prorektor ds. Kształcenia – prof. dr hab. Krystyna Strzała, życząc „pierwszakom” samych sukcesów w nauce.

Dalszą część uroczystości stanowiło wręczenie wyróżnień studentom i pracownikom PSW.

Listy gratulacyjne otrzymała absolwentka Wydziału Zarządzania – Agnieszka Pawłowska oraz absolwent Wydziału Nauk o Zdrowiu – Kamil Krzyżanowski. Zarówno Agnieszka, jak i Kamil zostali wyróżnieni za najlepsze prace licencjackie na swoich wydziałach.

Z pracowników Uczelni Nagrody Rektora odebrał dr Maria Ignacy Pirski za doniosłe osiągnięcia w opracowaniu doświadczalnego modelu zapalenia trzustki oraz za organizację Kwidzyńskich Dni Chirurgicznych; dr Katarzyna Strzała-Osuch za uzyskanie ciekawych i cennych wyników badań, opublikowanych w pracy doktorskiej pt. „Racjonalność finansowania ze środków publicznych inwestycji w zakresie ochrony atmosfery na przykładzie województwa pomorskiego”. Wyróżnieni zostali także Eligiusz Giełdon za pomoc w organizacji i zaangażowanie w przygotowanie Juwenalii 2009, Piotr Janiewicz za promocję Uczelni i inicjatywę podczas Juwenalii oraz za wybitne osiągnięcia dydaktyczne. Do grona wyróżnionych dołączyła również Dorota Jaworska, która to założyła Zakład Pielęgniarstwa i przyczyniła się do jego rozwoju oraz Krystyna Połomska za współpracę ze studentami.

Następnie odbyło się uroczyste wręczenie Indeksów. Studenci WNOZ „przepustkę na Uczelnię” odebrali z rąk dr Marii Ignacego Pirskiego – dziekana Wydziału oraz dr Ewy Raniszewskiej – kierownika Zakładu Ratownictwa Medycznego, natomiast studenci WZ z rąk dr Michała Makowskiego – dziekana Wydziału.

W imieniu zaproszonych gości głos zabrał Marszałek Województwa Pomorskiego Leszek Czarnobaj, Starosta Powiatu Kwidzyńskiego Jerzy Godzik, Zastępca Burmistrza Miasta Kwidzyn Roman Bera oraz Pełnomocnik Burmistrza Jadwiga Piotrowska.

Wykład Inauguracyjny pt. „Europa w dobie kryzysu” wygłosił Poseł Parlamentu Europejskiego Janusz Lewandowski, który gościł na Inauguracji PSW już po raz drugi, gdyż wygłosił On również pierwszy Wykład Inauguracyjny Uczelni.

Po wykładzie zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek i tradycyjną lampkę szampana do foyer teatru.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech