Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
plenfrdeuk

in 05

W sobotnie południe 01 października 2005 r. w Teatrze Miejskim w Kwidzynie, Jego Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania w Kwidzynie prof. dr hab. Jacek Petrusewicz, uroczyście rozpoczął nowy rok akademicki – Anno Domini 2005/2006.
To już siódma inauguracja roku akademickiego naszej kwidzyńskiej Uczelni. W ciągu dotychczasowych lat pracy WSZ w Kwidzynie wypracowała doskonałą markę i pozycję wśród uczelni niepaństwowych na Pomorzu. Świadczą o tym czołowe miejsca w ogólnopolskich rankingach organizowanych przez prestiżowe tygodniki (Perspektywy, Wprost, Rzeczpospolita) oraz zaufanie nowych studentów, których aktualnie przybyło na pierwszy rok 340-tu.
Studenci przyjęci w bieżącym roku akademickim, dla potrzeb których przygotowuje się kolejne nowe pomieszczenia dydaktyczne i sale wykładowe, m.in. po raz pierwszy będą mogli zgłębiać tajniki nowej specjalności – Zarządzanie zasobami ludzkimi.
Specjalnym gościem uroczystości był kończący swoją kadencję, Minister Finansów RP dr Mirosław Gronicki, który wygłosił wykład inauguracyjny pt. „Gospodarka Polska po przystąpieniu do Unii Europejskiej: perspektywy i szanse”. W swoim wystąpieniu podkreślał, że z Senatem i dydaktykami Uczelni wiążą go gorące więzi przyjaźni oraz wspólnych lat pracy na Uniwersytecie Gdańskim oraz, co było miłym zaskoczeniem dla wszystkich zebranych, że nie wyklucza możliwości rozpoczęcia ściślejszej współpracy z WSZ w Kwidzynie, w charakterze nauczyciela akademickiego.
W trakcie uroczystości Przewodnicząca Konwentu Uczelni prof. dr hab. Krystyna Strzała dokonała prezentacji nowych członków Senatu Uczelni oraz nowego Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu. Bardzo miłym momentem dla „pierwszoroczniaków” było wręczenie indeksów studentom z najlepszą średnią na świadectwie maturalnym. Całość spotkania zakończył koncert muzyki gospel, w wykonaniu chóru „Harfa”.

Krzysztof Krzeszowsk

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech