Kwidynalia 2007 ŻACY ŚWIĘTOWALI

Tegoroczne juwenalia były integralną częścią obchodzonych rokrocznie Dni Kwidzyna i Dni Powiatu Kwidzyńskiego. Wyższa Szkoła Zarządzania była gospodarzem piątkowego, inauguracyjnego dnia uroczystości.

01 02
Młodzież z kwidzyńskich szkół średnich skorzystała z zaproszenia i w Dniu Otwartym Uczelni odwiedziła szkołę, zapoznając się między innymi z działalnością Kół Naukowych „Ekolog” i „Leader”.

03 04
W auli WSZ młodzi goście spotkali się z władzami uczelni, gdzie otrzymała swoiste kompendium wiedzy na temat studiowania, a także naszej rodzimej uczelni.
                                         05 06
Na dziedzińcu przed gmachem uczelni przewodnicząca Samorządu Studenckiego WSZ Anna Konkol przywitała zebranych, a studenci wręczyli kwiaty przedstawicielom władz uczelni.
                                         07 08
Wszyscy w skupieniu wysłuchali refleksyjnego wiersza, poświęconego pamięci zmarłego Rektora WSZ prof. Jacka Petrusewicza. Minutą ciszy uczczono pamięć Profesora.
                                             09 10
Prorektor prof. WSZ dr hab. Krystyna Strzała na czas trwania juwenaliów przekazała władzę przewodniczącej samorządu, a burmistrz Andrzej Krzyszofiak wręczył symboliczny klucz do bram miasta, oddając tym samym miasto we władanie żaków.
                                          11 12
Goście i władze uczelni zasiedli do bryczki, prowadząc barwny, głośny korowód ulicami miasta na stadion.
                                          13 14
Barwnie, głośno i wesoło maszerowali studenci, piszczałkami i klekotkami obwieszczając wszem i wobec, że oto nastały dni juwenaliów, czas uciech i zabaw przed zbliżającymi się egzaminami
                                          15 16
Na stadionie bez wątpienia największym powodzeniem cieszył się namiot łakomczucha, oblegany przez przybyłych na imprezę mieszkańców, gdzie studenci za darmo serwowali grochówkę, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, a także napoje.
                                          17 18
Studentki pielęgniarstwa zapraszały do zbadania stanu zdrowia. Zorganizowano także loterię fantową, z której dochód przeznaczono na potrzeby ciężko chorej uczennicy z Prabut.

Po oficjalnym otwarciu Juwenaliów, a wkrótce potem Dni Kwidzyna i Dni Powiatu Kwidzyńskiego, prof. Krystyna Strzała wręczyła dyplomy uczestnikom turnieju „College Cup”, a przedstawiciele samorządu studenckiego w imieniu całej studenckiej braci złożyli podziękowania władzom uczelni.
Prawdziwa zabawa zaczęła się z chwilą występów zespołów rockowych i trwała do późnych godzin nocnych. Nawet szalejący momentami wiatr, padający deszcz czy groźnie brzmiące odgłosy burzy nie zdołały popsuć nastrojów i dobrej zabawy.

Bawi się studencka brać

KWIDYNALIA 2007

15 czerwca studenci Wyższej Szkoły Zarządzania w Kwidzynie już po raz kolejny będą obchodzić swoje święto – Kwidynalia 2007. Jak zwykle, atrakcji będzie mnóstwo, a wśród nich Dzień Otwarty Uczelni i ciekawie zapowiadające się popołudnie.
Do wspólnej zabawy kwidzyńscy żacy zapraszają wszystkich chętnych już od godziny 13-tej, kiedy to zostaną otwarte progi uczelni. Studenci doradzą między innymi: jaką szkołę wyższą wybrać, jak szybko i efektywnie się uczyć, a także spróbują odpowiedzieć na nurtujące wszystkich zdobywających wiedzę pytanie: ściągać czy nie ściągać? Poza tym zaprezentują się aktywnie działające w WSZ Koła Naukowe: „Ekolog” i „Lider”.
O godz. 14.00 w auli WSZ rozpocznie się spotkanie, na którym prof. Krystyna Strzała, Prorektor ds. Kształcenia, omówi planowanie zawodowej kariery, dr Beata Pawłowska, Prodziekan ds. Studenckich, przedstawi zasady korzystania ze stypendiów, Kierownik Działu Współpracy Katarzyna Strzała-Osuch opowie o międzynarodowej współpracy WSZ Kwidzyn, w tym o wyjazdach zagranicznych naszych studentów, a Mariola Mantey przekaże, jak w naszej uczelni zdobywa się podstawowe doświadczenie zawodowe poprzez praktyki studenckie.
O godzinie 16.00 na dziedzińcu przed uczelnią Burmistrz Miasta Kwidzyna oficjalnie przekaże studentom klucze do bram miasta, oddając tym samym nasz gród we władanie żakom z Wyższej Szkoły Zarządzania. Barwny, rozśpiewany korowód przemieści się ulicami miasta na stadion, gdzie rozrywek i zabaw będzie w bród, a występy zespołów rockowych rozruszają zapewne wszystkich zebranych.
Ponadto w ustawionym punkcie medycznym, w którym dyżurować będą panie pielęgniarki, każdy chętny będzie mógł wykonać podstawowe badania, jak mierzenie ciśnienia, badanie poziomu cukru, a także sprawdzić swoją wagę.
Postanowiono zadbać również o głodnych i spragnionych. W namiocie łasucha studenci gratisowo oferować będą chleb ze smalcem, ogórkiem, grochówkę, kawę i herbatę. Dla najmłodszych coś słodkiego, czyli chleb z dżemem. Zaraz potem koniecznie trzeba spróbować szczęścia w loterii fantowej, gdzie do wygrania będzie wiele atrakcyjnych rzeczy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
O 18.30 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród dla aktywnych i zasłużonych studentów oraz organizatorów i uczestników imprezy, a wspólna zabawa trwać będzie zapewne do białego rana.

H. C.