WYBRANE OBSZARY TEMATYCZNE

- finanse w Unii Europejskiej,finanse

- projektowanie finansów przedsiębiorstw,

- inżynieria finansowa,

- analiza rynku usług finansowych,

- finanse państwa i samorządu terytorialnego,

- doradztwo finansowe i podatkowe,

- rachunkowość zarządcza.

Absolwent zostanie wyposażony w wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie ekonomii, finansów, bankowości i rachunkowości, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień podatkowych, a ponadto umiejętności:

• - zarządzania finansami przedsiębiorstw i instytucji finansowych;

• - profesjonalnego doradztwa w zakresie finansów i rachunkowości podmiotów gospodarczych;

• - doradztwa podatkowego dla instytucji i osób fizycznych.

Absolwent po uzyskaniu tytułu licencjata, poza bardzo dobrym przygotowaniem do rozpoczęcia samodzielnej działalności gospodarczej, znajdzie zatrudnienie w:

• - administracji publicznej,

• - komórkach analiz, planowania i zarządzania przedsiębiorstw oraz organizacji gospodarczych,

- jednostkach budżetowych,

• - biurach rachunkowych.

• Specjalność realizowana we współpracy z największymi firmami z obszaru Finansów / Bankowości i Rachunkowości, m.in. firmą Usługi finansowo-księgowe M. M. Wołos, Powiślańskim Bankiem Spółdzielczym w Kwidzynie.

• logo bank powislanski
  • Studenci podczas studiów mają możliwość odbycia warsztatów praktycznych oraz praktyk zawodowych między innymi w: Usługi finansowo-księgowe M. M. Wołos, Powiślańskim Banku Spółdzielczym.

• PRAKTYCZNY WIZERUNEK KSZTAŁCENIA

Katarzyna Krawczykdr Katarzyna Krawczyk
Kierownik Wydziału Ekonomiczno-Finansowego ENERGA – Operator S.A. Oddział w Gdańsku. Tytuł magistra uzyskała na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego o kierunku – ekonomia, specjalność – diagnozowanie ekonomiczne i funkcjonowanie przedsiębiorstw. Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, studia podyplomowe, kierunek – Zarządzanie Finansami Przedsiębiorstw. W 2010 r. ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. W 2015 r. uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych oraz wyróżnienie rozprawy doktorskiej przez Radę Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

zdjęcie M.Wołos mgr Małgorzata Wołos
Absolwentka Wyższej Szkoły Morskiej w Gdynii – Wydziału Zarządzania. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej w zakresie Rachunkowość i Finanse. Posiada Certyfikat Księgowy Nr 18341/2007 uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Od 1997 roku nauczyciel rachunkowości. Ma uprawnienia egzaminatora w zakresie technik – ekonomista. Od 2007 roku prowadzi własne biuro rachunkowe, którego klientami są krajowe i zagraniczne firmy handlowe, usługowe i produkcyjne. Posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze księgowej spółek prawa handlowego, spółek cywilnych, jednosobowych działalności gospodarczych oraz stowarzyszeń, fundacji i spółdzielni.

Mirela Adamczyk

mgr Mirela Adamczyk

Absolwentka Wydziału Ekonomiki Produkcji Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Ekonomia. Od 1993 roku analityka kredytowy, doradca klienta VIP, maganer klienta oraz analityk ryzyka kredytowego w PKO BP S.A. II Oddział w Elblągu.